Marek Hamsik: “Milan ve Juventus Beni İstedi” | Transfer Haberleri

BooM

New member
Trabzonspor’da mesleğinin birinci şampiyonluk sevincini yaşayan Slovak yıldız Marek Hamsik, İtalyan basınına flaş açıklamalarda bulundu. Hamsik, “Şampiyon olduğumuzda alanda binlerce taraftarın içinde yarım saate yakın kaldım ve soyunma odasına gitmek istemedim” dedi.

“Soyunma odasına gitmek istemedim”

Sabah’ın derlediği ve Corriere dello Sport’a konuşan Hamsik, “Şampiyon olduğumuzda alanda binlerce taraftarın içinde yarım saate yakın kaldım ve soyunma odasına gitmek istemedim. Onlarla şampiyonluğun tadını çıkardım. Sanıyorum soyunma odasına en son giden bendim ve artık inanılmaz yorgundum.

“Çok fazla fikrim yoktu”

Trabzonspor’a imza attığımda grubun gücü hakkında epeyce fazla fikrim yoktu. Yöneticiler ve teknik yönetici bize inandıklarını söylüyorlardı ve söylemem gerekirse sonunda onlar haklı çıktı. Ligde 5 hafta geride kaldığında şampiyon olabilecek bir takımın ortasında yer aldığıma artık inanmıştım.

“Martin Skrtel’le konuştum”

Çok yakın bir arkadaşım bana, ‘Trabzon’a gidelim’ dediğinde onu kırmamıştım lakin merek ettiğim epey şey vardı. Martin Skrtel’le konuştum, bana hayli şey anlattı.

“Burada bayram bitmedi”

Ve bütün bunları burada tek tek yaşadım. Burada bayram bitmedi, daha şampiyonluk kupası ve madalyalarımızı alacağız taraftarlarımızın önünde. O günkü kutlamaları iple çekiyorum.

“Trabzonspor’da tek bir sorun yaşamadım”

Dönem boyunca Trabzonspor’da tek bir sorun yaşamadım. Çok sağlam bir tertip yapısı var kulübün.

“Bazı şeyleri feda etmeyi bilmelisiniz”

Ailemi epeyce özledim. Ancak çocukların Slovakya’daki okulları yüzünden onlar benden farklı kalmak zorundaydı. Özel ömrünüzden kimi şeyleri feda etmeyi bilmelisiniz. Çin’de daha zordu. Kovid-19 başladığında oradaydım lakin bunu da olağanüstü bir deneyim olarak görüyorum.

“Abdullah Avcı bana özgürlük verdi”

Abdullah Avcı bana alanda özgürlük verdi. Durumumu değiştirdi lakin ben karakter gereği hiç bir vakit teknik yöneticilerle sorun yaşamadım.

Mevki konusunda hiç bir vakit fikir belirtmedim. Kadrodan sorumlu olan onlar. Bizim işimiz onların taktiklerini alanda pratiğe dökmek.

“Milan’dan da Juventus’tan da teklif aldı

Milan’dan da Juventus’tan da teklif aldım ancak Napoli’den daha sonra Serie A’da öbür bir kadroda forma giymek istemedim. En az 2-3 yıl daha futbol oynamak amacım.

“Napoli’ye mesajım; asla vazgeçmeyin”

Napoli benim için bitmeyen bir aşk. Şampiyonluğa fazlaca yaklaştığımız vakit içinder da oldu, kupaya da yaklaştık. Napoli’ye mesajım; asla vazgeçmeyin, o şampiyonluk gelecek. Bakın Trabzonspor bunu başardı.

“Aileme fazlaca bağlıyım”

Hayallerimin ötesinde şeyler başardım. Ülkemde bu kadar seviliyor olmanın verdiği onurun ve mutluluğun bir fiyatı yok. Aileme hayli bağlıyım. Oğullarım Cristian ve Lucas futbol oynuyorlar lakin 6-7 sene daha sonra gelecekleri nokta önemli” dedi.

Öte yandan, bordo-mavili ekiple 1 yıl daha mukavelesi devam eden Slovak yıldız, bu dönem forma giydiği 30 maçta 2 gol ve 4 asist kaydetti.