Milletvekili Aydemir: ‘Fırsat vermeyeceğiz’

Cotardam

Global Mod
Global Mod
Milletvekili Aydemir: ‘Fırsat vermeyeceğiz’ AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, başörtüsünden dolayı hücuma maruz kalan akademisyen Sevinç Parıltı Akkaya’ya yönelik saldırıyı telin ettiğini bildirdi.

Akademisyen Akkaya’nın Nişantaşı’nda başörtüsünden dolayı akına maruz kalmasını pahalandıran Milletvekili Aydemir, “Biz, AK takım olarak müteyakkız biçimdeyiz. Bunlara fırsat vermeyeceğiz ancak milletimiz de bilsin, görsün bunları. Bunların işi gücü iftira, işi gücü Müslüman’a hayat hakkı tanımamak.” dedi.

Aydemir: ‘5n-1k berhava olmuş’

Milletvekili Aydemir, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, “Sosyal mecra çıktıktan daha sonra gazeteciliğin de lezzeti kaçtı. Önüne gelen ‘gazeteciyim’ diyor. Bizim meşhur 5N-1K berhava olmuş durumda.” dedi.

Aydemir: ‘Müsilaj kavramını hiç kullanmadım’

Kullanmadığı bir kavram üzerinden “gazeteciyim” diyenlerin, kendisini toplumsal medyada linç ettirme konumuna getirdiğini anlatan Milletvekili Aydemir, “Ben basın toplantısında şunun altını çizdim; CHP demek hizmetsizlik demek. CHP demek yapıtların üstünü örtmek demek. Bunun son yansıması İstanbul. Gelir gelmez temel atmama merasimleri yapıldı. bu biçimde bir garabet olur mu? O merasimlerden daha sonra çıkan rezalet, pislik, Marmara’daki rezil hal orta yerde ben, buna vurgu yaptım. ‘Müsilaj’ kavramını hiç kullanmadım. Fakat işlerine o denli geldiği için ve edepsizliği öne aldıkları için iftirayla yönelme bunların işi oldu. İşi ta nereye kadar götürdüler, Kemal Kılıçdaroğlu‘na.” diye konuştu.

Aydemir: ‘Yalan ve iftira bunların işi’

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun toplumsal medya hesabından kendisine yönelik ileti paylaştığını hatırlatan Milletvekili Aydemir, “İnsan bir sefer milletvekili basın toplantısında ne söylemiş diye bakmaz mı? Dinlemez mi? Görüntü yayınlamış. Yalnızca o görüntüyü dinleseler, ‘Bu milletvekili hiç bundan bahsetmemiş’ derler. Lakin işlerine o denli geliyor. Palavra ve iftira bunların işi. Dedikodu, öbür bir şey yok. sonrasındasında kabahat örgütlerinden medet umar hale geldiler. Terör örgütlerinden medet umar hale geldiler.” değerlendirmesinde bulundu.

Kılıçdaroğlu, Twitter üzerinden, Milletvekili Aydemir’in basın açıklaması görüntüsünü paylaşarak, “Hayret ‘niçini Kılıçdaroğlu’dur’ dememiş. Bugünkü talihli partimiz” tabirlerini kullanmıştı.

Basında Etik Anlayışı

Gazetecilere “Mesleğimizi zedelemeye çalışan, bu meslek üzerinden terörize bir yer oluşturmaya çalışanlara hepimizin reaksiyon vermesi lazım” diye seslenen Milletvekili Aydemir, “Yol haritalarını iftira, dedikodu oluşturuyor, bunların. Bunu da söyleyince zorlarına gidiyor.” biçiminde konuştu.

Milletvekili Aydemir, “Televizyona çıkmış daha evvel milletvekilliği yapmış bir adam, aklımdan geçmeyen bir şeyi benim adıma söylüyor. bu biçimdesine haddi aşmış bir hal var.” dedi.

Aydemir: Sermayeleri Kızarmaz Bir Yüz Bunların

CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu’nun 2009 yılında yap-işlet-devret modeline methiyeler düzdüğünü söz eden Milletvekili Aydemir, “Şimdi o model üzerinden bize iftiralarla yöneliyor. Biz, bunu gösteriyoruz lakin sıkılma, utanma yok. Bunların hali bu. Sermayeleri kızarmaz bir yüz bunların.” diye konuştu.

Aydemir: ‘Lanetliyoruz’

Akademisyen Sevinç Parıltı Akkaya’nın Nişantaşı’nda başörtüsünden dolayı taarruza maruz kalmasını kıymetlendiren Milletvekili Aydemir, “Rapor aldı hanım kızımız. Bu akademisyen, tahammülsüzlük nerede görüyor musunuz? Başörtülü kardeşlerime burada bir not düşüyorum; Lütfen akıllı, uyanık olalım. Bu kazanımlar bütün bir toplumun kazanımı. Yalnızca başörtülülerin değil, başörtüsüzlerin de huzur üzere yaşaması için geliştirilmiş, ortaya konmuş kazanımlar.” yorumunu yaptı.

Saldırıyı kınadığını ve lanetlediğini söz eden Aydemir, “Biz, AK takım olarak müteyakkız biçimdeyiz. Bunlara fırsat vermeyeceğiz fakat milletimiz de bilsin, görsün bunları. Bunların işi gücü iftira, işi gücü Müslüman’a hayat hakkı tanımamak.” dedi.

‘Aytmatov’u rahmetle anıyoruz’

Türk Dünyasının abide kişiselyetlerinden, kültür ve devlet adamı Cengiz Aytmatov’u 13’üncü vefat yıldönümünde rahmet ve şükranla anan Milletvekili Aydemir, ‘Cengiz Aytmatov’un 13. vefat yıldönümü. “Sessiz Gemi”de vatanının bir türküsü için can veren Han’dan bahsediyordu. Siyasi ihtiras uğruna bütün ulusal kazanımlarını bölücü anlayışa peşkeş çekenleri gördükçe, “Savrulmanın bu derekesine pes” diyor, Aytmatov’u rahmetle anıyoruz.’ iletisini verdi.

Aydemir’den Dadaş Kızı Ümmü’l-Muharrirat Zorlutuna’ya Vefa

Milletvekili Aydemir TBMM’deki Basın toplantısının son kısmında 10 Haziran 1984’te Hakka yürüyen Erzurumlu Edip ve şair Halide Nusret Zorlutuna için anma bildirisi paylaştı. Milletvekili Aydemir, ‘Halide Nusret Zorlutuna bir dadaş kızı. Ümmü’l-Muharrirat “Kadın muharrirlerin annesi” unvanı verilen bu eşsiz ismi vefat yıl dönümünde şükran, hürmet ve rahmetle anıyoruz. Rahmet deryasına dalsın inşaallah.’ dedi. – ERZURUM

Kaynak: İhlas Haber Ajansı