Kannadiga'daki küçük bir kasaba Hindistan'a ilk Kainat Güzeli Petite tacını nasıl verdi?

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
Karnataka'dan Shruti Hegde, Hindistan'ın Miss Universal Petite unvanını kazanan ilk sahibi oldu.

Bangalor:

Bir hastanede 36 saat çalıştığınızı ve ertesi gün kusurlarınızı ortadan kaldırmak ve güzellik kraliçesi olmak için gönüllü olduğunuzu hayal edin. Hubli, Karnataka'dan doktor ve güzellik kraliçesi Shruti Hegde'nin 2018'den beri yaptığı da tam olarak bu.

Ancak Kannadiga'nın sıkı çalışması meyvesini verdi.

Bir aydan biraz daha uzun bir süre önce, 10 Haziran'da, Shruti Hegde Hindistan'ın ilk Miss Universal Petite'i oldu; bu güzellik yarışması, Amazon'daki oyunculuk yapan kadınlara kıyasla genellikle küçük olan daha küçük kadınlara bir şans vermek için 2009'da başlatıldı.

Gösteri her yıl Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida eyaletinin Tampa şehrinde düzenleniyor.

“Kesinlikle kolay olmadı. Doktor olmanın başlangıçta düşündüğümden çok daha fazla iş olduğunu fark ettim. Evet, bazen çok fazla oluyor. Ama ikisinden birini seçeceğimi sanmıyorum. Bunun yerine her ikisi arasında bir denge bulmak istiyorum,” dedi Hegde PTI'ye.

Hegde'ye göre güzellik yarışmalarına katılmaya karar verdiğinde kazanmayı pek düşünmemişti.

“Her zaman yeni şeyler denemek isterim ve bence güzellik kraliçesi olmak hemen hemen her küçük kasaba kızının hayalidir. O yüzden deneyeyim diye düşündüm. Benim yapmak istediğim şeyi yapmaya benden daha fazla arzu duyan bir annemin olması bana yardımcı oldu” dedi Hegde.

Hedge, 2018'de Miss Dharwad yarışmasına bu şekilde kaydoldu. Ancak yarışmayı kazandığında işler ciddileşti.

“Yarışma sırasında, daha iyi bir insan olmama ve her duruma daha iyi hazırlanmama yardımcı olacak birçok hayat dersi de öğrendiğimi fark ettim. Bu yüzden elimden gelenin en iyisini yapmaya ve beni nereye götüreceğini görmeye karar verdim” dedi, şu anda dermatoloji alanında doktorasına devam eden ve Bengaluru'ya yaklaşık 70 km uzaklıktaki bir kasaba olan Tumakuru'daki bir hastanede stajyer olarak çalışan Hegde.

Ancak çok geçmeden bir sonraki engelle karşılaştı. Hubballi gibi küçük bir kasaba, yalnızca güzellik kraliçesi olmak için gereken tüm hazırlıkları yapacak kaynaklara sahip değildi, aynı zamanda bir ara verip tıbbi bir acil durumla ilgilenmek zorundaydı.

“2019 yılında yumurtalık ve rahimde iyi huylu tümör teşhisi konuldu ve açık ameliyat olmak zorunda kaldım. İyileşmem hayatımın iki yılını (2019 ve 2020) aldı. Bir süre bunun güzellik kraliçesi olarak kariyerimin sonu olacağını düşündüm. Annem yine bu kadar kolay kaçmama izin vermedi. Bir kaya gibi arkamda duruyordu,” dedi Hegde.

Ve böylece Hegde, yeniden ayağa kalktığını, Hindistan'ın her yerini dolaştığını ve bir güzellik kraliçesinin kendine güvenen görünümüne ulaşmak için dersler aldığını söylüyor.

“Bunun içinde o kadar çok şey var ki – dil, giyim, yürüyüş… Ve başlangıçta tüm bunlar için yüzbinlerce dolar harcamanız gerekiyor. Ama artık hiçbir şey beni durduramaz, sonuna kadar devam etmek istedim” dedi Hedge.

Hegde, büyük bir unvanı kazandıktan sonra (Miss Asia International India 2023 yarışmasında ikinci oldu) mali yükün önemli ölçüde hafiflediğini söyledi.

“Kıyafetlerim ve eşyalarım için sponsor bulmaya başladım. Hegde, “Bu beni rahatlattı çünkü önceden çeşitli etkinliklerde giymem gereken yalnızca birkaç kıyafetim vardı” diyor.

Beklendiği gibi gösteri eğlence sektöründe daha fazla kapı açtı. Hegde, 2023'ten bu yana dizi ve filmlerde rol almak için teklifler aldığını söylüyor.

“Konuya yine temkinli yaklaştım. İlk olarak dizilerle başladım. Ancak çekimlerini yeni bitirdiğim 'Sharanara Shakti' filmi bana sinema kariyerinin o kadar da kötü bir şey olmayabileceğini gösterdi,” diye ekledi Hegde.

Hegde, 12. yüzyıl filozofu, şairi ve sosyal reformcu Basavanna'nın yaşamının izini süren dönem filminde bir dansçıyı canlandırdığını söyledi.

“Kannada film endüstrisinin yeniden açıldığını ve 'Sharanara Shakti' gibi filmlere izin verdiğini fark ettim. Burada oyuncu olmak için belki de en iyi zaman. Hegde, “Şimdi bir adım atmaya ve bunun nereye varacağını görmeye karar verdim” dedi.

Hegde, şu sıralar baba ile oğul arasındaki gerilimi vurgulayan ilginç bir film olan Janumadata'yı çekmekte olduğunu da sözlerine ekledi.

Hegde, “Bu kez başrolü ben oynuyorum; babasını olduğu gibi kabul etmekte zorlansa bile oğlanı olaylarla doğrudan yüzleşmeye teşvik eden kız arkadaş.” dedi. PTI JR ROH

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)