AK Parti Ormanlı Belde idaresi değişti

Cotardam

Global Mod
Global Mod
AK Parti Ormanlı Belde idaresi değişti AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Lideri Saffet Bozkurt, partisinin Ormanlı Belde Başkanlığında değişikliğe gitti. Ormanlı Beldesinde uzun müddettir AK Parti Belde Başkanlığı misyonunu sürdüren İsmail Üstün, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nda, İlçe Lideri Saffet Bozkurt’un yanı sıra Ormanlı Belediye Lideri Bayram Başol, İlçe İdare Heyeti Üyeleri, Bayan ve Gençlik Kolları Liderlerinin da iştirakiyle düzenlenen merasim ile nazaranvini Ormanlı’da esnaflık yapan ve bununla birlikte Almanya Ormanlılılar Derneği’nin Türkiye Temsilcisi olan Varol Aksoy’a devretti.

AK Parti Ormanlı evvelki Belde Lideri İsmail Üstün, Belde Başkanlığı zaman teslim merasiminde yaptığı konuşmada, hayli hisli olduğunu tabir ederek bundan daha sonraki süreçte de AK Parti’ye hizmet etmeye devam ederek teşkilatların buyruğunda olacağını söylemiş oldu.

AK Parti Ormanlı Belde Başkanlığına atanan Varol Aksoy da merasimde, evvela partinin üye sayısını artırmak ve gençleri partiye kazandırmak için çalışacaklarını söz etti. Aksoy konuşmasında şu kelamlara yer verdi;

“2008 yılında AK Parti Ormanlı Gençlik Kolları Lideri olarak siyasete başladım. 2014 yılında Belediye Meclis Üyesi seçildim. Son Mahallî Seçimlerde de Belediye Başkanlığına aday adayı oldum. Mevcut Liderimizle birlikte seçime girdik ve Ormanlı Belediyesini tekrar AK Partili yapma muvaffakiyetini gösterdik. Bunların haricinde Merkezi Almanya’da bulunan Ormanlılılar Derneği’nin de Türkiye Temsilciliğini yapıyorum. Dernek olarak Beldemize, etraf köylerimize ve muhtaçlık sahibi vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Beni bu bakılırsave layık bakılırsan İlçe Liderimize, İdare Heyeti Üyelerimize, Belediye Liderimize, Vilayet Liderimize ve Vekillerimize epey teşekkür ediyorum. Ormanlımızda bakılırsav yapmış Kurucu Belde Liderimiz Yaşar Sever, ardından vazife yapan Mehmet Erdoğdu ve evvelki devir belde liderimiz İsmail Üstün kardeşime hayli teşekkür ediyorum. Gayemiz natürel ki AK Parti’yi Ormanlı’da daha da üstlere taşımak. Üye çalışmalarımıza süratli bir biçimde başlayacağız. Gençlerimizi partimizde toparlama ismine çalışmalar yapacağız. Yarın akşamki birinci toplantımızla birlikte süratli bir giriş yapmayı düşünüyoruz.”

Ormanlı Belediye Lideri Bayram Başol, merasimde yaptığı konuşmasında her vakit grup çalışmasına ehemmiyet verdiğini anlattı. Başol konuşmasında şu kelamlara yer verdi; “Bizim aşkımız dava, öteki bir şey yok. Cumhurbaşkanımızın konuşmasını daima birlikte dinledik. Gayemiz 2023. Biz teşkilatçılığı severiz. Ben grup ile çalışmayı severim. Dün Fatih Çakır vardı, bugün Saffet Bozkurt var. Vekilimiz Hamdi Uçar, benim arkadaşım. Vilayet Başkanlığı yaptı bir arada çalıştık; Vekil oldu bir daha bir arada çalışıyoruz. Bundan daha sonra da el birliğiyle, sen-ben hengamesi yapmadan, Ahmet-Mehmet demeden çalışacağız. Ben, bu davaya gönül veren, teşkilatlarımızda bakılırsav alan arkadaşlarımıza muvaffakiyetler diliyorum.”

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Lideri Saffet Bozkurt da periyot teslim merasiminde sağlanan birlik ve birliktelikten duyduğu memnuniyeti lisana getirerek, şunları söylemiş oldu: “Bugün, Ormanlı Belde Teşkilatımızda bir kan değişimine şahit oluyoruz. Alışılmış bunu yaparken, kimseyi kırmadan, incitmeden yapmaya itina gösterdik. İsmail Üstün kardeşimizin, partimizin çatısı altında uzun yıllar yaptığı çalışma ve hizmetler ortadadır. Kendisi yalnızca Belde Başkanlığını yaptığı Ormanlı beldemizde değil, İlçe halkımız ve ilçe teşkilatımızla da daima iç içe olmuş, tüm çalışmalarımızda elinden geleni yapmıştır. Bu vesileyle kendisine bu güne kadar partimiz çatısı altında aldığı nazaranv ve sorumluluklar ile yaptığı hizmetlerden dolayı şahsım, ilçe teşkilatım, Ormanlı ve Kdz. Ereğli halkı ismine teşekkür ediyorum. Kendisinin de söz ettiği üzere, bundan daha sonra da bu yolda, davamız uğruna bir arada yürüyeceğimize inanıyorum. Bugün itibariyle partimizin Ormanlı Belde Lideri olarak bakılırsave başlayan Varol Aksoy kardeşimize de muvaffakiyetler diliyorum. Varol kardeşimiz de bir daha kendisi de tabir ettiği üzere partimiz çatısı altında Ormanlı beldemizde çeşitli bakılırsavlerde bulunmuştur. Ormanlı’da esnaflık yapan Varol kardeşimiz, bize nazaran pek toplumsal ve faal bir yapıya sahiptir. Devraldığı AK Parti bayrağını daha üstlerde dalgalandıracağına inanıyorum. Bu vesileyle Varol Liderimizi ve idare heyeti üyelerini tebrik ediyor, çalışmalarında üstün muvaffakiyetler diliyorum.”

Konuşmaların akabinde AK Parti İlçe Lideri Saffet Bozkurt, Ormanlı evvelki Belde Lideri İsmail Üstün’e plaket takdim ederek, hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Öte yandan, Varol Aksoy’un Belde Başkanlığındaki AK Parti Ormanlı Belde Teşkilatı İdare Heyetinde şu isimler yer alıyor: Nezih Can, İsmail Dönmez, Hasan Gökmen, Yücel Yener, Faruk Özcan, Mustafa Akdeniz. – ZONGULDAK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı